Friday, November 27, 2015

Sorular ve Cevaplar

Merhaba arkadaşlar!

Bugün yine bir değişiklik yapıp Instagram ve Facebook hesaplarım üzerinden sıklıkla aldığım soruları cevaplamak istedim. Aslında bunu video yoluyla yapmak isterdim ama ne yazık ki o kadar vaktim olamıyor malesef...

Gelelim ne tarz sorular soruluyormuş bana, ki tahmin edersiniz ki geneli saç üzerine...

-Saçlarını kendin mi açıyorsun?

Daha önce de belirttiğim gibi kuaföre gitmiyorum evet ama ben de isterim ki kendim açabileyim. A evet hiç tek başıma açmadım mı? 6 ay boyunca tüm saç işlemlerimi kendim yapmak zorunda kaldığım oldu. Almanya'da kimseye güvenemediğim için. Ama şu sıralar açma işlemlerini anneanneme yaptırıyorum şahsen.

-Daha önce sanırım farklı bir açıcı markası kullanıyordun. En son instagram hesabında başka bir açıcı gördüm. Arasındaki fark nedir?

Hayır daha öncekiyle şu anda kullandığım açıcı markası aynı: Loreal. Toz açıcım bitmek üzere olduğundan ve Sachane de o ürünü bulamadığım için + şimdiki açıcının 8 kata kadar açma yeteneğinin olduğunu okuduğumdan dolayı Loreal Blond Studio (toz) & toza ait olan oksidan tükendiği için de- Loreal Platinium 30 Vol. aldım. (Loreal olduğu için illa tozla bir alın dedikleri oksidanı almanız gerekmez. Markası aynı olsun yeter.) Arasındaki farka gelince diyebilirim ki kesinlikle bir önceki açıcıma göre çok daha iyi açma işlemi yapılabiliyor. Sadece tozla oksidanı çok iyi karıştırıp yedirmeniz gerekmekte. Şahsen çok katı bir kıvamı var oksidanın.-Kullandığın saç ürünleri nelerdir?

Bunu kullandığım olarak değil de şu anda kullanıyor olduğum olarak cevaplamak istiyorum. Çünkü şimdiye kadar kullandığım ürünleri yazmaya kalkarsam... (Bilemedim.) Duşta bildiğiniz gibi Loreal Silver Shampoo bazen de beyaz renkli bir şampuanla Loreal'i karıştırarak kullanıyorum. Bakım kremi olarak Lee Stafford'un bütün ürünlerini denedim hatta memnundum, memnunum da. Ama en son Gratis'te böyle bir bakım kremine denk geldim. Rengi de hoşuma gidince almaya karar verdim. Ve çok da memnunum diyebilirim. Hatta Lee Stafford'a göre saçı daha çok yumuşak yaptığını da söyleyebilirim.


Duştan sonra saçıma sıktığım sıvıların içinde favorim:


Kesinlikle Schwarzkopf Bonacure Oil Miracle. Hem saçı ağırlaştırmıyor hem taranmasını kolaylaştırıp ki ben saçımı ıslakken tarama taraftarı değilim, ıslak saç daha çabuk kopar, kuruttuktan sonra rahat taranıp saçın düz kalmasında bir tık yararı var. Neden tık? Haliyle saçım o kadar çok işleme maruz kaldığı için düz saçlarım düzleştirilmediği takdirde kabarıyor. Ürünü uçlara ve saça sıkın dendiği halde diplerine de bol bol sıktığım doğrudur.

Saç yağlarına gelince bir sürü kullanmış olduğumdan önerebileceğim:

Urban Care Argan Oil Saç Bakım Serumu
Morfose Keratinli Saç Bakım Serumu
Schwarzkof 6 Miracles Oil Essense Saç Bakım Yağı - Gliss Yağ İksiri'ni sevsem de kullanamıyorum malesef. Hatta gri saç isteyenlere önerim siz de kullanmayın. Sanırım içeriğinden dolayı ki elinize sıktığınızda da görürsünüz ki rengi sarı olduğundan mıdır nedir saçımda nereye sürsem oraları hemen sarıya dönüyor. O nedenle kullandığım yağların şeffaf olmasına özen gösteriyorum.
Nobility Moroccan Argan Oil Saç Serumunu da önerebilirim.

Şu ana kadar kullandıklarımın içinde tekrar tekrar alıp kullandığım ürünler bunlar ve bittiklerinde denememiş olduklarımdan alıp onları da kıyaslamak istiyorum.

-Manic Panic mi La Riche Directions mı?

Bir aralar Directions tercih etsem de Manic Panic diyebilirim. Çünkü daha kolay bir şekilde istenilen renk elde ediliyor bence. (Ki bunu gri üzerinden konuşuyorum. Directions çoğu yerde yetersiz kalabiliyor. -Directions'cılar bana sitem etmesin de...)

Saçlarını ne sıklıkla kesiyorsun?

Hiç kesmiyorum. Sağolsunlar kendileri kısalmayı başarıyor. Ama bir gerçek var ki 15 günde bir saç açma işlemi yapsam yeridir. Kullandığım yağlardan dolayı mıdır bilinmez çok hızlı uzuyorlar. Ve gürler.

-Gerçekten evli misin?

Evet gerçekten evliyim. Öyle liseli aşıklar gibi facebookta ilişkimi evli soyadımı erkek arkadaşımınkiyle değiştirmedim yani.

-Evlilik için çok erken değil mi?

Ya işte ben de hep öyle düşünürdüm. Hatta hiç evlenmem diyenlerden arasında bayrak tutandım diyebilirim. Ama asla diyenden korkucakmışsın işte :D

-Kedinin cinsi ne?

Exotic Shorthair Tabby.

-----------

Evet çoğunlukla bana sorulan sorular bu ve bunun türevleri şeklinde gelişiyor diyebilirim ki aklınıza yine saçla ilgili olsun bilemiyorum ne olursa olsun sorduğunuz takdirde yanıtlamaktan memnun olurum.
Şimdilik hoşçakalın.
xxx

-Tuğçe


No comments:

Post a Comment